Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan
Sorular

CMT Cüzdan dünyasının avantajlarından faydalanmak için web sitemizden veya CMT Cüzdan uygulaması üzerinden kimlik ve iletişim bilgilerini girerek kolaylıkla CMT Cüzdanlı olabilirsin.
13 yaş ve üstü herkes CMT Cüzdan sahibi olabilir.
CMT Cüzdanındaki bakiyen ile bireysel veya kurumsal fark etmeksizin tüm CMT Cüzdan kullanıcılarının bulunduğu dev bir platforma katılmış olursun. Bu büyük ağ içerisinde para transferi işlemi gerçekleştirebilir, anlaşmalı kurumlardan alışveriş yapabilir veya hemen CMT Cüzdan'a üye olmasa bile telefon numarasını bildiğin kişilere para gönderebilirsin.
CMT Cüzdanından 7/24 para yatırabilir, yollayabilir veya çekebilirsin.
CMT web sitemizden veya CMT Cüzdan uygulaması üzerinden kimlik ve iletişim bilgilerini girerek CMT Cüzdana üye olduktan sonra, "Cüzdana Yatır" seçeneğinden, para yatırma seçeneklerinden siz en uygun seçeneği seçtikten sonra (Bankadan Cüzdana, ATM den Cüzdana), para yatıracağınız banka bilgilerini öğrenerek, kendi internet bankacılığınızdan, CMT cüzdana paranızı yatırabilirsiniz. Açıklama kısmına CMT Müşteri numaranızı yazmayı unutmayınız.
CMT web sitemizden veya CMT Cüzdan uygulamasından CMT Cüzdana giriş yaptıktan sonra, "Cüzdandan Yolla" seçeneğinden, CMT Cüzdan kullanıcılarına, ya da "Cüzdandan Çek" seçeneği ile de kendi banka hesabınıza, kolayca paranızı gönderebilirsiniz.
Yüksek güvenlik kriterlerimiz sebebiyle sadece kendi adına kayıtlı bir banka hesabından para yatırabilirsin. Eğer başka bir kişi CMT Cüzdanına para yatırmak istiyorsa, o kişiden CMT Cüzdanlı olduktan sonra para yollamasını isteyebilirsin.
Para yolladığın kişinin eğer CMT Cüzdanı yoksa, E-posta adresi veya Telefon numarasına gönderilir. 48 saat içerisinde kişi kayıt olmaz ise paranız hesabınıza iade edilir.
Hesap Türü Aylık Limit Günlük
Bankadan Cüzdana  Transfer
Standart Hesap
-
Günlük işlem miktarı limiti ve günlük işlem adedi limiti bulunmamaktadır.
Onaylı Hesap
50.000 TL
Sözleşmeli Hesap
250.000 TL
Cüzdandan Bankaya  Transfer
Standart Hesap
-
Onaylı Hesap
50.000 TL
Sözleşmeli Hesap
250.000 TL
Cüzdandan Gelen
Standart Hesap
750 TL
Onaylı Hesap
50.000 TL
Sözleşmeli Hesap
250.000 TL
Cüzdana Giden
Standart Hesap
750 TL
Onaylı Hesap
50.000 TL
Sözleşmeli Hesap
250.000 TL
* CMT, ilgili mevzuat ve/veya risk değerlendirmeleri doğrultusunda, yukarıda yer alan limitlerde değişiklik yapabilir.
CMT Cüzdanını kullanarak yalnızca diğer CMT Cüzdan sahiplerine para yollayabilirsin. CMT Cüzdanı olmayan kullanıcıların cep telefonuna veya e-posta adresine para yollayarak onlarıda cüzdan sahibi yapabilir ve cüzdandan banka hesaplarına para çekmelerini mümkün kılabilirsin.
Sen iste yeter. İnternette veya sokakta yurtiçinde yaptığın tüm para transferlerinde ve alışverişlerde CMT Cüzdanını güvenle kullanabilirsin.
CMT Cüzdanını şimdilik sadece yurtiçinde kullanabilirsin.
İçin rahat olsun. CMT Cüzdan ile aramızda paranın lafı olmaz. CMT Cüzdana sahip olmak daima ücretsizdir, hesap işletim ücreti de yoktur.

CMT Cüzdana yatırım işlemleri ücretsizdir.

CMT Cüzdan hesabından başka bir CMT Cüzdan hesabına transfer işlemlerinde "Göndericiden %3" olarak ücretlendirilmektedir.

CMT Cüzdan hesabından Kurumsal hesaplara yapılan transferler 1 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Detaylı bilgi Limitler ve Komisyonlar sayfasında bulunmaktadır.

CMT Cüzdanına web sitemiz üzerinden veya CMT Cüzdan mobil uygulaması ile giriş yapabilirsin.
Cüzdan bakiyene ve işlem hareketlerine web sitemiz üzerinden veya CMT Cüzdan mobil uygulaması ile ulaşabilirsin.
CMT Cüzdanın ön ödemeli elektronik para hesabıdır. Yeterli bakiyenin olmadığı işlemlerde, işlem yapabilmen için cüzdanına para yatırman gerekir.
CMT Cüzdanından bir başka CMT Cüzdanına yani "Cüzdandan Cüzdana" veya CMT Cüzdanından kendi banka hesabına para transferi yapabilirsin. CMT Cüzdanı olmayan kullanıcıların mail adreslerine veya cep telefonu numaralarına istersen yine para yollayabilirsin.
CMT Cüzdan kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre 3 farklı "Cüzdan Tipi" sunar.
Standart CMT Cüzdan: sadece cep telefonu ve ad soyad bilgisi ile edinilen cüzdan tipidir.
Onaylı CMT Cüzdan: TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgisi ile edinilen cüzdan tipidir.
Sözleşmeli CMT Cüzdan: CMT Kart başvurusu onaylanıp, kart bilgilerinin sisteme tanımlanması ile edinilen cüzdan tipidir.
Önce CMT Cüzdanına giriş yaparak oturum aç. Ardından sırasıyla CMT Cüzdanım > banka hesaplarım seçeneğine tıkla. Adına kayıtlı banka hesabına ait IBAN bilgisini yazdıktan sonra banka hesabını ekleye tıklayarak ekleme işlemini tamamla. İşte bu kadar kolay.
CMT Cüzdan uygulamasını tüm Android ve IOS işletim sistemini destekleyen mobil cihazlara kolaylıkla indirebilirsin. Android aygıtlar için Google Play marketi, IOS aygıtlar için ise App Store`u ziyaret ederek arama bölümüne CMT Cüzdan yazman yeterli.
İnternet alışverişlerinde güvenliğin için gönderilen SMS (3D Secure) bildirimlerini almaya devam edebilmen için sistemimize kayıtlı operatörün ve cep telefonu numaranın daima güncel olması gerekiyor. Herhangi bir değişim durumunda CMT Cüzdan Asistanın ile iletişim geçmeyi sakın unutma.
Şifremi unuttum sayfasına giriş yaparak hesabına ait bilgileri doğrulayıp, sisteme kayıtlı cep telefonu numarana göndereceğimiz geçici şifre ile şifreni kolaylıkla sıfırlayabilirsin.
Tüm maddi varlığın CMT Cüzdanında, TC Merkez Bankası güvencesinde ve bankaların özel şifrelenmiş banka hesaplarında güvenle korunur.
Sana özel tek kullanımlık şifre (SMS OTP) ile mobil uygulamamız ve web sitemiz yüksek güvenlikle erişim sağlar.
6493 sayılı kanun gereği bir elektronik para kuruluşu olan CMT Cüzdan vadeli hesap işlemleri yapamaz.
6493 sayılı kanun gereği bir elektronik para kuruluşu olan CMT Cüzdan kredi verme işlemleri yapamaz.

Bize Ulaşın